Wakacje, wakacje i jeszcze raz wakacje!

Kolejny tydzień za nami, sprawdźcie, co działo się tym razem w Książnicy Pruszkowskiej.

🌼Filia nr 2🌼

🌼tym tygodniu dzieci poznały rodzinę Muminków. Czytaliśmy “Opowieści o Muminkach” oraz słuchaliśmy z audiobooka część “W dolinie Muminków”.

Nasi goście dowiedzieli się, że autorka Tove Jansson, napisała wiele książek z tymi wesołymi postaciami. Dzieci wykonały piękne domki Muminkowe.

🌼Filia nr 3🌼

🌼„Lato w mieście” trwa w najlepsze! Kolejne spotkanie z cyklu odbyło się 01.07.2024 roku.

W tym dniu w Filii nr 3 ponownie gościli najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego.

Tym razem w ramach zajęć czytelniczych poznali oni „Nowe przygody skarpetek”.

Tego samego dnia Bibliotekę odwiedziła również starsza grupa dzieci, którą, z okazji zbliżającej się rocznicy 1 sierpnia, zaznajomiono z historią „Małego Powstańca”.

🌼Drugi tydzień wakacji dobiega końca.

Czas wolny może przybierać różne formy, w tym… sprzyjać czytaniu!

O tym dowiedzieć mogła się grupa dzieci z półkolonii organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu, która odwiedziła Filię nr 3 w dniu 03.07.2024 roku.

Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych oraz spędziły czas na malowankach i rozwiązywaniu krzyżówek edukacyjnych.

🌼Filia nr 4🌼

🌼W czwartek 04.07.2024 r. odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie z cyklu „Czytanie na trawie”. Niestety pogoda nieoczekiwanie spłatała figla i zmuszeni byliśmy z zielonej polanki przenieść się do sąsiedniej biblioteki. Inspiracją czytanek był Dzień Psa obchodzony 1 lipca. Pomysłodawcą ustanowienia tego święta w Polsce w 2007 r. było czasopismo „Przyjaciel Pies”. Wybór daty, czyli rozpoczęcie sezonu wakacyjnego jest nieprzypadkowy, ponieważ to właśnie w tym okresie najwięcej psów zostaje porzuconych przez swoich opiekunów na rzecz wyjazdu na wakacje. Nasze czytanki dotyczyły wspaniałej przyjaźni, jaką obdarzają nas psy, a także ich właściwego traktowania oraz należytej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Nie zabrakło Gościa honorowego spotkania, pięknej, grzecznej i bardzo mądrej suczki Doli 🙂 Bardzo dziękujemy za Waszą obecność, pomimo niesprzyjającej pogody i do zobaczenia na kolejnym czwartkowym „Czytaniu na trawie”!

🌼Filia nr 9🌼

🌼“Sowa” i Przyjaciele – Filia nr 9 wspólnie realizujemy projekt “Lato w mieście”. Wakacje to odpoczynek, ale też początek nowych przygód, o czym mogli się przekonać uczestnicy zajęć.