Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Uśmiech Primadonny

UŚMIECH PRIMADONNY

 

 

8 marca, w Filii Nr 4 Książnicy Pruszkowskiej gościliśmy  Elżbietę Ryl-Górską, wybitną artystkę – Primadonnę Operetki Warszawskiej.

Pretekstem do spotkania z artystką była promocja książki UŚMIECH PRIMADONNY

A z naszym Gościem rozmawiała Karolina Prewęcka – współautorka książki.

W trakcie dwugodzinnego spotkania mieliśmy okazję wysłuchać również najpiękniejszych arii i pieśni w wykonaniu Elżbiety Ryl-Górskiej, jak również mnóstwa anegdot i ciekawostek z bogatego życia scenicznego Artystki.

Nasz znakomity Gość ujął wszystkich swoim uśmiechem, ciepłem i urokiem.

Nie zabrakło również autografów.

 

ELŻBIETA RYL-GÓRSKA

Primadonna Operetki Warszawskiej, przez wiele lat zachwycała publiczność wykonaniami największych ról operetkowych, m.in. Hanny Glawari w Wesołej wdówce, Rozalindy w Zemście nietoperza, Heleny w Pięknej Helenie. Występowała w wielu teatrach operetkowych i operowych w kraju oraz m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, ówczesnym ZSRR, Niemczech. Podziwiana za głos, talent aktorski, urodę sceniczną oraz serdeczny kontakt z widzami. Uczennica wielkiej Ady Sari, ulubienica Ludwika Sempolińskiego, koleżanka z teatru Wandy Polańskiej.
Warszawianka od pokoleń. Świadek losów stolicy od lat 30. XX wieku.
Symbol, odchodzącej już niestety do historii, świetności polskiej operetki.

KAROLINA PREWĘCKA

Autorka książek, dziennikarka prasowa. Przeprowadziła wywiady rzeki m.in. z aktorami obdarzonymi wspaniałymi talentami muzycznymi, Stanisławą Celińską i Bohdanem Łazuką, który nie mówi o Ludwiku Sempolińskim inaczej niż „Wielki Lunio”. Opisuje historie Polaków na tle dziejów, zwłaszcza ostatnich dekad. Pochodzi z Lubrańca na Kujawach.

PAWEŁ ŚWIĘTORECKI

Ekonomista, śpiewak, konferansjer, propagator muzyki klasycznej. Interesuje się biznesem i kulturą, a w szczególnie operą, musicalem i operetką, której jest znawcą. Przyjaźni się z wieloma artystami i zespołami teatrów muzycznych. W książce o Elżbiecie Ryl- Górskiej przeprowadził wywiady z jej przyjaciółmi. Pochodzi z Pruszkowa.