Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Święto książki w Filii nr 7

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI


 

 

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

 Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem.

Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.

Polska była gospodarzem w roku 1980, motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski.

 więcej informacji http://www.ibby.pl

Filia nr 7 Książnicy Pruszkowskiej przyłączając się do obchodów święta książki zorganizowała spotkanie na, które zaprosiła  Prezydenta Michała Landowskiego,  Dyrektora Grzegorza Zegadło oraz uczniów klasy II  ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 39 z wychowawczynią Magdaleną Duszyńską i grupę „Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 12 z  Dyrektorką Marią Adamczyk i wychowawczynią Jadwigą Szopa.

Podczas spotkania honorowi goście czytali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie –  uczestnicy Konkursu Warszawskiej Syrenki recytowali wiersze a, przedszkolaki przedstawili program składający się z wiersza o Panu Andersenie i piosenek o książkach.

W  Filii  nr 7 dostępna jest wystawa prac plastycznych: „Baśniowy świat H. Ch. Andersena” i „Mój ulubiony bohater literacki”, które na spotkanie zostały wykonane przez przedszkolaki i uczniów.

Nasi najmłodsi czytelnicy z rąk Pana Prezydenta otrzymali: dyplomy i nagrody książkowe.

Dziękujemy za docenienie naszej pracy na rzecz rozwoju czytelnictwa, podziękowanie i kwiaty.

Relacja już wkrótce na antenie TV – Pruszków.

Zdjęcia: Andrzej Malczyk i Antoni Platowski. Dziękujemy!

Krystyna Stępień