12. maja Smok Wawelski czyta swoje przygody w Filii nr 7
12. maja w ramach Tygodnia Bibliotek nasi najmłodsi czytelnicy wraz z opiekunami odwiedzili Filię nr 7, aby poznać historię Smoka Wawelskiego oraz innych Smoków. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania z książki autorstwa Christine Sagnier pt. „Świat w obrazkach. Smoki”. Potem nastał czas na opowiadanie o Smoku Wawelskim. Zrobiło się tajemniczo i trochę ... straszne? Czy smoków należy się bać? Na to pytanie dzieci odpowiadały rysując mapę myśli. A potem wszyscy wspólnie robiliśmy zakładki do książek oraz układaliśmy obrazki ze smokami. Opiekunowie wspierali dzieci w aktywnościach i dodawali otuchy i dzięki czemu udało się stworzyć miłą atmosferę zabawy i miłego spędzania czasu.
Życzymy, żeby takich spotkań było jak najwięcej.

