🌺Dzień dobry!🌺

Piątek a wraz z nim podsumowanie całego tygodnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

16 kwietnia Filia nr 1 gościła grupę sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 8.

Tematem spotkania był Mały Książę, który jest patronem tego przedszkola.

Dzieci poznały jego niezwykłe życie i podróż w poszukiwaniu przyjaciół.

Dowiedziały się, dlaczego Róża była niezwykła i czym jest prawdziwa przyjaźń.

Przypomniane zostały oczywiście zasady korzystania z biblioteki oraz programy czytelnicze dla najmłodszych.

Był też czas na oglądanie oraz czytanie wybranych książek.

Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie do biblioteki!

W tym tygodniu Filia nr 2 odwiedziła Żłobek Miejski nr 3. Najmłodsze grupy poznały książkę „Kici Tyci Kociorożeć” i „Za dużo marchewek”.

Książki przestawiały moc przyjaźni i marzeń.

19.04.2024 r. Filię nr 3 odwiedziły dzieci z kl. 1B ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego. Panie z biblioteki oprowadziły pierwszoklasistów po bibliotece, wprowadziły w magiczny świat książek i zaprezentowały literaturę dziecięcą. Młodzi czytelnicy wysłuchali kilku bajek, m.in.: „Wypożyczalnia skrzydeł” I. Pietrzak-Płachty, czy też „Marcelka i szkolne sprawy” M. Pałasza.

Pod koniec lekcji bibliotecznej Panie zorganizowały wspólne zabawy m.in.: kalambury czy „głuchy telefon”, które były doskonałą formą pokazania oraz odgadnięcia znanych bohaterów bajek i haseł związanych z biblioteką.

W celu zachęcenia uczniów do czytania Panie z biblioteki wręczyły im zakładki do książek.

Zapraszamy na kolejne spotkanie do Filii nr 3 😊

16.04.2024 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zgodnie z zaleceniem Instytutu Książki, klubowiczki pochyliły się nad twórczością Karin Smirnoff, uznanej szwedzkiej pisarki i autorki trylogii o rodzinie Kippów. Następne spotkanie DKK w maju.

Zapraszamy!

Czytelnia Pruskovianów

17 kwietnia w Czytelni Pruskovianów odbyły się kolejne zajęcia z cyku “ABC cyfrowego świata”. Tym razem na zajęciach przedstawione zostały zagadnienia związane z przeglądarką google chrome, asystentem głosowym, aparatem i tłumaczem google. Zapraszamy za tydzień.