Tydzień z Książnicą Pruszkowską!

🪻Kwiecień plecień co przeplata… a u nas wiosna pełną parą!

Kolejne wydarzenia, spotkania, zabawy i czytanki — zobaczcie, co się działo w Książnicy Pruszkowskiej w ostatnich dniach.

Zajrzyjcie do naszej galerii i przeżyjcie to z nami jeszcze raz!

🪻Dnia 9.04 odbyły się zajęcia „Czytanie na dywanie” w Żłobku i Przedszkolu Ekologicznym Lemurek.

Dzieci z grupy żłobkowej poznały książkę „Królik, Króliki, Króliczki”.

Książka opowiada o tym jak w grupie może być raźniej i wesoło.

Dzieci z grupy przedszkolnej poznały „Kota Marudę”.

🪻Filia nr 3 wraca z cyklem Nieczytane — zapomniane.

Tym razem, proponujemy książki z poradników turystycznych, bo wakacje tuż, tuż!!! Kto nie chciałby odwiedzić pięknej Toskanii czy słonecznej Hiszpanii? Jak już mowa o wiośnie czy lecie warto sięgnąć po książkę, która pomoże nam się ustrzec przed Boreliozą. Zachęcamy do wypożyczenia poradników z psychologii w tym: „Chorzy ze stresu 2”, czy „Psychologia miłości”. Wisienką na torcie może być jedna z kilku publikacji K. Nosowskiej „Powrót z Bambuko”

🪻Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego 2 kwietnia, czyli w rocznicę urodzin słynnego baśniopisarza H. Ch. Andersena, w Filii nr 4 odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięła udział grupa przedszkolna 6-latków z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Pruszkowie. Celem spotkania było, jak zawsze, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, tym razem przy pomocy twórczości Andersena. Dzieci wykonały piękne ilustracje do omawianych baśni.

Rozmawialiśmy także o przesłaniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” – której gospodarzem jest Japonia. Po wysłuchaniu listu do dzieci napisanego przez wybitną japońską autorkę — Eiko Kadono (tłum. Katarzyna Ryrych), omówiliśmy rolę, jaką książki spełniają w naszym życiu oraz jakie są zalety czytania.

Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas i do zobaczenia w bibliotece!

🪻Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 poznały przygody Gąski Balbinki, która była bohaterką jednej z pierwszych dobranocek nadawanych w telewizji.

🪻2 kwietnia razem z Przedszkolem Miejskim nr 4 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zostały ogłoszone wyniki międzyprzedszkolnego konkursu „Zaczytane przedszkole”.

Prace przedstawiały książki, które dzieci czytały razem w przedszkolu.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

🪻Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 poznały przygody przyjaciela znad Wiklinowej Zatoki.

🪻Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i urodzin H. Ch. Andersena

w Filii nr 7 odbyły się spotkania czytelnicze.

W ramach przygotowanego programu dzieci poznały baśnie poprzez głośne czytanie oraz oglądanie ich w „kinie siódemki” i teatrzyku Kamishibai.

Następnie wzięły udział w zabawach plastycznych „Mój ulubiony bohater z bajki”

Dziękujemy za wspólne świętowanie gościom z przedszkola „Promienie” oraz pozostałym uczestnikom.

🪻Kolejne kwietniowe zajęcia miały miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 12.

W ramach programów „Magiczna moc bajek” i „Mały miś w świecie wielkiej literatury” najstarsze grupy uczestniczyły w warsztatach z książkami o: „Kurze, co tyła na diecie” i „Małym pingwinku Pik-Pok”.

Na zakończenie przedszkolaki obejrzały w teatrzyku Kamishibai wiosenną bajkę.