Dzień dobry!

Jak co piątek, zapraszamy na podsumowanie tygodnia z Książnicą Pruszkowską!

ostatnią środę wakacji ponownie gościliśmy dzieci z Centrum Kultury i Sportu, które odwiedziły nas w ramach projektu „Lato w mieście”. Tym razem przygotowaliśmy dla nich wyjątkowe warsztaty, które rozpoczęły się od wspólnego czytania książki pt. „Lila i bestia z szafy”. Lektura stała się punktem wyjścia do rozmowy o emocjach, które były głównym tematem spotkania. Zajęcia były również okazją do rozwijania spostrzegawczości i koncentracji, gdyż uczestnicy rozwiązywali labirynty oraz wyszukiwali różnice na ilustracjach.

Na zakończenie warsztatów dzieci miały okazję wyrazić swoje emocje poprzez sztukę, wykonując kolorowe buźki przedstawiające różne uczucia. Warsztaty nie tylko dostarczyły dzieciom radości, ale również pomogły im lepiej zrozumieć świat emocji, co stanowi cenne doświadczenie na przyszłość.

Dzisiejsze zajęcia z serii “Lato w mieście” były już ostatnimi w te wakacje.

Pożegnania zawsze są trudne, zwłaszcza gdy kończy się lato, a zaczyna się szkoła.

Przed uczniami nowe wyzwania, przyjaźnie i wiedza, którą zdobędą na lekcjach.

Dlatego koniec wakacji to dobry moment na zabawę i warsztaty plastyczne, które odbyły się w Filii nr 3.

Tematem przewodnim był minecraft. Chłopcy złożyli z papieru znane im postacie z gry komputerowej – Alex i Steve’a. “Lubicie minecrafta?” “Tak, lubimy!” – dało się słyszeć w odpowiedzi na zadane pytanie.

Choć zadanie wydawało się trudne, wymagało cierpliwości i zmysłu kreatywności, wszyscy poradzili sobie doskonale!

A wszystko dlatego, że kiedy robimy to, co lubimy, praca jest prawdziwą przyjemnością!

Dziękujemy za udział w półkoloniach.

Filia nr 6 i 8

29.08.2024 odbyło się ostatnie tego lata czytanie na trawie.

Tym razem spotkanie przygotowały F.6 i F.8.

Czytaliśmy fragment pięknej, ostatnio trochę zapomnianej książki dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Były zagadki literackie, nauka piosenki oraz kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek. Wszyscy dobrze się bawili, a na zakończenie czekały nagrody – niespodzianki.

Teraz zapraszamy do bibliotek! 😊

Sierpniowe spotkania z Filią nr 7

W sierpniu Filia nr 7 Biblioteki Publicznej przygotowała dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 wyjątkowe zajęcia czytelniczo-plastyczne, które wzbogacone zostały o spektakl w formie Teatrzyku Kamishibai. W ramach wakacyjnego cyklu zatytułowanego „Ratujmy naszą planetę”, dzieci miały okazję poznać zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska.

Podczas spotkania dzieci celebrowały również „Międzynarodowy Dzień Psa”, który przypada na 26 sierpnia. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o roli psów w naszym życiu, ich opiece oraz znaczeniu, jakie mają w rodzinach na całym świecie.

Na zakończenie wakacyjnego cyklu, dzieci pożegnały się z bibliotekarzami, ale tylko na chwilę – z radością zapraszamy je na kolejne spotkania w nowym roku szkolnym 2024/25. Do zobaczenia wkrótce!

W Filii nr 9 odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji “Dnia Pszczoły”, w którym uczestniczyły 6-latki z przedszkola “Słoneczko”. Dzieci miały okazję zanurzyć się w fascynujący świat pszczół, poznając ich niezwykły cykl życia.

Przedszkolaki dowiedziały się także o różnych rodzajach pszczół, w tym o królowej, robotnicach i trutniach, a także o ich fenomenalnych zdolnościach.

Podczas spotkania dzieci zrozumiały, jak powstaje miód oraz dowiedziały się, dlaczego pszczoły są niezbędne dla ekosystemu i jakie znaczenie mają dla życia człowieka.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: “Pszczoły świętej Rity”, które przybliżyło im rolę tych owadów w tradycji i kulturze. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie inspiracją do dalszego odkrywania świata przyrody!