Szanowni Czytelnicy,

jak to zwykle w wakacje, dużo się dzieje! Zapraszamy do obejrzenia tygodniowej relacji z Książnicą Pruszkowską. 🏝

🌳Wakacje upływają niezwykle szybko, dlatego też wspólnie z dziećmi biorącymi udział w akcji „Lato w mieście” zapoznaliśmy się z bajką Renaty Piątkowskiej pt. „Rybka”. Dzieci z entuzjazmem opowiadały o swoich marzeniach, które mogłaby spełnić nasza bohaterka. Wspólnie oglądaliśmy książki, odgadywaliśmy rebusy, rozwiązywaliśmy zagadki, a także dekorowaliśmy swoją rybkę.

🌳W ramach zajęć „Lato w mieście” Filię nr 3 odwiedziła grupa dzieci i młodzieży z półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu.

Tematem spotkania był sport, a dokładniej mówiąc… piłka nożna!

Chłopcy po krótkim oprowadzeniu po bibliotece wysłuchali fragmentu książki „Najfutbolniejsi”.

Większość z nich dobrze kojarzyła tę serię, a nawet czytało już inne części.

Po czytaniu nadszedł czas na stworzenie swojego własnego piłkarza, dzięki temu powstała prawdziwa galeria sław!

Praca szła sprawnie, bo w miłym towarzystwie dobrze się maluje, gdy wokoło trwa ciekawa dyskusja o futbolu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie!

🌳2 sierpnia Filia nr 7 ponownie gościła dzieci uczestniczące w akcji „Lato w mieście”. Tematem spotkania było Powstanie Warszawskie z racji przypadającej dnia poprzedniego 80. rocznicy tego wydarzenia. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, czym było powstanie i o jego przebiegu. Następnie nasi goście wysłuchali fragmentów książek „Asiunia” oraz „Mój tato szczęściarz”, obie autorstwa Joanny Papuzińskiej, która spędziła dzieciństwo w okupowanej Warszawie oraz której ojciec brał udział w Powstaniu Warszawskim. Na koniec chętni otrzymali kolorowanki z Małym Powstańcem.

Dziękujemy za wizytę!