Dzień dobry!

Jak w każdy piątek, zapraszamy na podsumowanie tygodnia! 📚☀️

ostatnią środę lipca filię nr 2 odwiedziły dzieci z zajęć wakacyjnych Centrum Kultury i Sportu. Tematem dzisiejszego spotkania było pisanie listów. Wysłuchaliśmy opowiadania Grzegorza Kasdepke “O liście, który zabłądził”.

Rozwiązywaliśmy wakacyjne krzyżówki oraz rebusy. Na koniec dzieci samodzielnie dekorowały koperty i naklejały barwne znaczki.

Do zobaczenia w sierpniu!

Ostatni dzień lipca upłynął nam wyjątkowo szybko!

Wszystko z tego powodu, że Filię nr 3 odwiedziły dziewczynki z półkolonii z Centrum Kultury i Sportu.

Na zajęciach dzieci poznały, czym są komiksy. Oprócz wspólnego czytania był także czas na grę planszową. I to jaką! Bohaterami były tytułowe postacie komiksu – Tytus, Romek i A’Tomek, które uczestniczyły w Wielkim Rajdzie Samochodowym.

Dla zwycięzców przyznano medale za pierwsze, drugie i trzecie miejsce (tak jak na Olimpiadzie).

Na koniec zajęć dziewczynki stworzyły własne komiksy.

Dzięki temu poznały, że wyobraźnia nie ma ograniczeń, ale aby mogła się ona rozwijać, z wiekiem trzeba o nią dbać.

Do zobaczenia na następnych zajęciach!

26 lipca naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6, które brały udział w akcji „Lato w mieście”. Wspólnie porozmawialiśmy o formach spędzania wakacji, po czym uczestnicy wysłuchali fragmentów książki „Książeczka-wycieczka” Elizy Piotrowskiej.

Na koniec chętni otrzymali kolorowanki ze znanymi zabytkami w Polsce.

Dziękujemy i udanych wakacji!