Dzień dobry,

Jak co piątek, relacja z całego tygodnia! Zobaczcie co się dzieje u Nas w wakacje.

23 lipca w ramach „Lata w mieście” Filię 1 odwiedziła grupa dzieci ze szkoły nr 9.

Podzieleni na 2 grupy otrzymali zadanie odgadnięcia haseł: „Wakacje z książką są super” i „Książki to świetna zabawa”. W tym celu trzeba było wytropić wszystkie potrzebne literki, które ukryły się w lekturach, w alfabecie lub po prostu w różnych zakamarkach biblioteki. Dzieciaki wykazały się dużym sprytem, spostrzegawczością oraz znajomością lektur. Po wykonaniu zadania było rysowanie, przeglądanie i czytanie książek oraz rozwiązywanie zagadek. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas. Zapraszamy ponownie!

🥀W trakcie wakacji kolejne dwie grupy z półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu odwiedziły Filię nr 2.

Dzieci wspólnie rozwiązywały wakacyjne łamigłówki i odgadywały postacie z bajek.

Wysłuchały baśniowej historii o osiołku, mrówce i pani świerszcz.

Na koniec wszyscy chętnie tworzyli maski ze zwierzątkami z czytanki.

Widzimy się za tydzień!

🥀Czytanie na trawie w tym tygodniu odbyło się w Filii nr 4, z powodu deszczowej aury.

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów namorzynowych i ekosystemu.

Dzieci zapoznały się z przygodami zabawnego psa „Fred – psi ekopatrol” autorstwa Barbary Kosmowskiej. Nasz czworonożny bohater miał wiele przygód i misji ratowania środowiska.

Naszym tematem była edukacja ekologiczna. Dzieci rozwiązywały zagadki, labirynty związane z poprawnym sortowaniem odpadów oraz dyskutowały, jak możemy sami pomagać naszej planecie. Piękne prace powstały z naszych warsztatów. Zadawaliśmy sobie ważne, ale i śmieszne pytania np. „Jaki kolor jest najrzadszy w przyrodzie?” Dzieci poznały również ciekawe pozycje książek przyrodniczych jak: „Którędy do Yellowstone ?„ i „O rety! Przyroda świata”.

Mamy nadzieję, że za tydzień spotkamy się już na trawie w parku! Do zobaczenia!

24.07.2024 r. w ramach programu „Lato w mieście” Filię nr 3 odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu. W tym dniu uczestnicy mieli okazję poznać fascynujące życie i historię Krasnoludków. Według wierzeń „Krasnoludek jest niewielkiego, wzrostu. Nosi czerwoną, spiczastą czapkę i kolorową kurteczkę. I koniecznie musi mieć brodę…”. Kto widział Krasnoludka? Chyba każdy z nas miał taką okazję? Jedni spotkali go we śnie, inni w marzeniach, jeszcze inni – na kolorowych ilustracjach w książkach z bajkami…😉

Dzieci wysłuchały kilku opowieści o krasnoludkach, a pod koniec wizyty zajęły się malowankami nawiązującymi do tematu zajęć. W międzyczasie szukały w bibliotece kryjówek: Dwujadka, Paprotka, Gwizdrzała, Pociejka i wielu innych skrzatów 😉

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego miało miejsce kolejne spotkanie z uczestnikami półkolonii. Uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których kontynuowany był tematem ochrona środowiska.

Pomimo wakacji i upałów uczniowie z zaciekawieniem obejrzały tematyczne prezentacje w teatrzyku kamishibai. Podjęły się misji „Ratowników naszej planety”, za co zostały uhonorowane dyplomami, otrzymały również publikacje – „Zielona Europa”.

Do zobaczenia!