Dzień Dobry!

Jak co piątek, relacja z całego tygodnia! Zobaczcie co się dzieje u Nas w wakacje.

🌼Filia nr 2

🌻samym środku wakacji dzieje się aż miło!

W środę Filię nr 2 odwiedziły dwie grupy z półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu.

Dzieci wysłuchały fragmentu książki “Łopianowe pole”, której bohaterami byli Kot, Czarownica i… para jej magicznych kapci.

Po czytance nadszedł czas na wspólne rozwiązywanie krzyżówki.

Reszta czasu upłynęła na warsztatach z cyklu “zrób to sam”.

Dzieci wyklejały i ozdabiały na wszelkie możliwe sposoby przygotowane dla nich Koty Czarownicy.

🌼Filia nr 3

🌻Jak ten czas szybko płynie…! Trzeci tydzień wakacji już za nami! 17.07.2024 roku Filię nr 3 odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu. Tym razem bohaterkami zajęć były „Czarownice”. Dzieciom wydawało się, że czarownice to takie zabawne postacie w spiczastych kapeluszach, latające na miotłach i koniecznie z pryszczem na nosie. Nic bardziej mylnego… Według Roalda Dahl’a „prawdziwe wiedźmy noszą zwyczajne ubrania i do złudzenia przypominają kobiety…”😉. Dzieci po tak ciekawej lekturze zajęły się kolorowankami nawiązującymi do tematu zajęć, a także samodzielnie tworzyły zestawy „Magicznych zaklęć”.

Do następnego razu! 😁