Dzień dobry! 🌞

Pierwszy tydzień wakacji już za nami! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! 🏖️⛵🏝

🌞Filia nr 2🌞

Witajcie Wakacje! Bibliotekę odwiedziły dzieci z półkolonii. Przypomnieliśmy sobie książkę pt. „Nowe przygody skarpetek: (jeszcze bardziej niesamowite)”. Czytaliśmy o malinowej skarpetce. Wysłuchaliśmy historii innej skarpetki w formie audiobooka. Kolejno przyszedł czas na samodzielne działania, stworzenie bajkowej skarpetki. Na koniec były kalambury i odkrywanie skarbów biblioteki.

🌞Filia nr 3🌞

W dniu 24.06.2024 r. w ramach programu „Lato w mieście” w Filii nr 3 odbyły się zajęcia czytelnicze dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego. Z kolei 26.06.2024 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z Centrum Kultury i Sportu. W trakcie wizyty wszystkie grupy aktywnie brały udział w grach i zabawach. Tematyką spotkań była książka, znane im postacie z bajek i baśni. Na zajęciach dzieci szybko znalazły wspólny język, co sprzyjało grupowej integracji – zabawa była przednia!!!

Do następnego razu😊

🌞Filia nr 7🌞

☀️Żabki i Motylki z Przedszkola Miejskiego nr 12 uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, których tematem była: Ekologia i ochrona środowiska.

Bohaterem naszych spotkań jest pingwinek Pingo, który zachęca do ratowania naszej Ziemi, pomaga zrozumieć potrzebę działań ekologicznych i kształtuje pozytywne nawyki.

☀️W kolejnych zajęciach z cyklu „Ekologia i ochrona środowiska” uczestniczyły dzieci z Przedszkola Promienie – Ostoja.

☀️Dzieci z Przedszkola Promienie – Ostoja były uczestnikami czerwcowego Tygodnia Czytania Dzieciom. Organizatorem akcji jest Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, a zatytułowana została Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie! I Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie!

Do zobaczenia już po wakacjach !

☀️Do warsztatów edukacyjnych – Ekologia i ochrona środowiska dołączyła grupa Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 12. Dzieci podobnie jak w innych grupach otrzymały odznaki „ekologów”.

W drugiej części spotkania odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów za udział w cyklu ”Moje pierwsze czytanki”. Spotkamy się po wakacjach! Do zobaczenia!