Dzień dobry!📖

Zapraszamy was do obejrzenia relacji z ostatniego tygodnia!📖

📖4 czerwca Filię nr 1 odwiedziły pięciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 8.

Tematem spotkania był Dzień Dziecka. Rozmawialiśmy o tym szczególnym dniu, a przede wszystkim o prawach dziecka. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania Prawo do zabawy z książki „Opowieści o prawach dziecka”. Przypomniane zostało oczywiście prawo do czytania i korzystania z biblioteki. Na zakończenie był słodki akcent, zakładki do książek i podziękowania.

Do miłego zobaczenia!

📖28 maja Filię 2 odwiedziła grupa starszaków z Przedszkola nr 2. Dzieci poznały cały księgozbiór oraz zasady korzystania z biblioteki. Radość sprawiła im informacja, że wszystkie zbiory można wypożyczyć. Przeczytaliśmy bajkę „Trzy świnki”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zagadkach z tekstem. Następnie przedszkolaki wysłuchały audiobooka “Kubuś Puchatek”. Na sam koniec dzieci dostały kolorowanki z misiem.

📖We wtorek 04.06.2024 r. w Filii nr 4 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z udziałem Pruszkowskiej Rady Seniorów. Tematem dyskusji była historia Pruszkowa, prezentowana także w ciekawych wspomnieniach uczestników spotkania. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku!

📖Dzieci z Miejskiego Przedszkola „Pod Kasztanem” odwiedziły Filię nr 5.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać jej czytelnikiem.

Nauczyły się również, jak wypożyczać książki i w jaki sposób o nie dbać.

Na koniec spotkania usłyszały kilka bajek z Magicznej Księgi Baśni.

📖Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Pruszkowie odwiedziły swoją bibliotekę, gdzie dowiedziały się, jak należy postępować z książką i co trzeba zrobić,

aby być przyjętym do grona czytelników.

Na zakończenie spotkania jak zawsze kilka ciekawych historii z naszego księgozbioru.

📖Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 udział wzięły w zajęciach czytelniczo – plastycznych zatytułowanych „Spotkanie z legendą”. Na zakończenie spotkania otrzymały dyplomy oraz druki Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom”.

📖Najmłodsi czytelnicy Książnicy Pruszkowskiej uczestniczyły w ostatnim spotkaniu z cyklu „Czytanie na dywanie w języku angielskim”. Dziękujemy za udział.

📖W ramach programu „Magiczna moc bajek” w Przedszkolu Miejskim nr 12 miały miejsce warsztaty z książką pt. „Piotruś Pan”.

📖Międzynarodowy Dzień Dziecka w naszej bibliotece świętowała grupa maluchów i starszaków z Przedszkola „Promienie”.

W programie znalazły się wiersze dla „dzieci o dzieciach”, zabawy plastyczne, bajki w Teatrzyku Kamischibai oraz tapeta do zdjęć.

Spotkanie uświetniła wystawka okolicznościowa. Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz niespodzianki.

📖W dniach 1 – 7 czerwca aktywnie uczestniczymy w XXIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren  „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

www.całapolskaczytadzieciom.pl

📖27.05.2024.

Wizyta klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej nr 10 w ramach Projektu matematycznego – „Natalka i Antek w świecie wielkich liczb”. Moduł “Matematyka w książce i bibliotece” polegał na tym, że uczniowie zapoznali się z tzw. UKD – systemem klasyfikacji zbiorów bibliotecznych oraz spisali najważniejsze dane m.in.ilość książek, czytelników, regałów, półek, i liczbę wypożyczeń oraz opisali godziny pracy biblioteki. Okazuje się, że biblioteka to nie tylko słowa, lecz i liczby.

📖28.05.2024

Warsztaty plastyczne z Przedszkolem „Słoneczko”.