Dzień dobry!

Zobaczcie, co działo się u nas w tym tygodniu.

Przed wami Filia nr 2, 5, 6 oraz 7!

🪻Filia nr 2🪻

🪻21 maja Filia nr 2 wybrała się na wizytę do Niepublicznego Ekologicznego Przedszkola Lemurek. Najmłodsza grupa poznała małego pingwinka Pip Pipa z książki “Bądź dzielny pingwinku” oraz otrzymała Dyplomy z konkursu Wiosennego o króliczku. Starsza grupa poznała przygody Mateuszka z książki “Tata już biegnie”.

W tej grupie dzieci dostały dyplomy za pięknie namalowane zwierzaki. Zaś najstarsza grupa poznała dziewczynkę Jadzię z książki “Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”.

Teraz wasza kolej, zapraszamy do Biblioteki!

🪻Filia nr 5🪻

🪻Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 miały okazję poznać niezwykłą dziewczynkę o imieniu Madeleine, główna bohaterka serii książek autorstwa Ludwiga Bemelmansa. Madeline, zawsze pełna odwagi i pomysłów, w prosty i uroczy sposób pokazała swoim młodym czytelnikom, jak radzi sobie z różnymi wyzwaniami życia codziennego. Mali czytelnicy mogli nauczyć się, jak ważna jest odwaga, przyjaciele oraz jak cenne są przygody, które można przeżywać nawet w najbliższym otoczeniu.

🪻Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 39 mieli niezwykła okazję odwiedzić naszą bibliotekę, gdzie odkryli fascynujący świat zwierząt z książki Łapy i ogony Magdy Podbylskiej. Ta pełna ciepła i humoru opowieść pozwoliła dzieciom zrozumieć, jak różnorodne i interesujące mogą być zwyczaje naszych czworonożnych przyjaciół.

🪻Filia nr 6🪻

🪻W poniedziałek dzieci z Przedszkola i Żłobka Lemurek miały niezwykłą okazję odwiedzić Filię nr 6, gdzie odbyła się specjalna lekcja biblioteczna. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka i jakie korzyści płyną z korzystania z jej zasobów. Nauczyły się również, jak wypożyczać książki i jak o nie dbać. Na koniec spotkania dzieci mogły samodzielnie przejrzeć księgozbiór i wybrać książeczkę, którą chciałyby wypożyczyć.

🪻Filia nr 7🪻

🪻Grupa starszaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 odwiedziła naszą bibliotekę. Przedszkolaki odebrały dyplomy i upominki za udział w konkursie „Witaj wiosno”. Następnie uczestniczyły w spotkaniu z baśnią oraz w zajęciach – „Poznaję bibliotekę”.

Z zainteresowaniem obejrzały prezentację książki „ Co tak pięknie gra”, do której wykorzystuje się czytnik kodów QR.

🪻Następna grupa starszaków zawitała do naszej biblioteki tym razem z Przedszkola Niepublicznego przy ul. Ziemowita .

Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, której tematem były majowe święta, oraz w spotkaniu z baśnią, odwiedziły też dział z księgozbiorem dla najmłodszych.

🪻Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 wzięły udział w kolejnych warsztatach z cyklu „Spotkanie bajek europejskich”.