Pierwszy tydzień ferii z Książnicą Pruszkowską

Pierwszy tydzień ferii za nami!☃❄

Przejrzyjcie naszą galerię, aby zobaczyć jakie ciekawe rozrywki przygotowały nasze kochane Panie Bibliotekarki!

👇

FILIA NR 3️⃣

17.01.2024 r. Filia nr 3 w ramach ferii zimowych zorganizowała „Głośnie czytanie dzieciom”. Spotkanie przebiegło w radosnej i twórczej atmosferze. Panie z biblioteki zorganizowały wspólne zabawy i gry. Kalambury były doskonałą formą pokazania i odgadnięcia znanych bohaterów bajek. Pod koniec zajęć w ramach relaksu wspólnie rozwiązywały krzyżówki i kolorowały malowanki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie 😊

FILIA NR 4️⃣

W ramach „Zimy w mieście” w środę 17.01.2024 r. w Filii Nr 4 młodzi czytelnicy aktywnie spędzili czas pod hasłem: “Czytanie, rysowanie, granie, czyli zima w bibliotece”. W ofercie znalazły się gry planszowe zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci oraz kolorowanki tematyczne odnoszące się do literatury, gier i puzzli. Uczestnicy spotkania chętnie korzystali także z książkowych nowości. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do odwiedzin. Do zobaczenia w bibliotece!

FILIA NR 5️⃣

Filia nr 5 zorganizowała zajęcia dla dzieci z okazji ferii zimowych. Całe spotkanie było poświęcone postaci Grufołaka, który jest bohaterem książek Julii Donaldson. Czytaliśmy razem książki Grufallo i Dziecko Grufallo. Następnie obejrzeliśmy fragmenty filmu Dziecko Grufołaka i porównywaliśmy ich zgodność z książką. Spotkanie zakończyło się wspólnym rysowaniem i grą w chińczyka.

Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu Miejskim nr 3. Kilka grup przedszkolaków wysłuchało książki „Kurowanie Kubusia”, opowiadającej o tym jak zwierzęta ze Stuwiekowego lasu pomogły Kubusiowi wyzdrowieć.

FILIA NR 6️⃣Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola nr 14 „Różany ogród”.W ramach omawianego przez dzieci tematu o zawodach rozmawialiśmy na temat zawodu bibliotekarza. Na zakończenie dzieci przeglądały różne książeczki dostępne w naszej Bibliotece.

FILIA NR 7️⃣

Zajęcia organizowane w pierwszym tygodniu ferii przez Filię nr 7 odbywały się w czytelni biblioteki i w Przedszkolu Miejskim nr 12.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach literacko – plastycznych z książkami: „Zimowy dzień” i „Przywitaj się ze śnieżnymi zwierzątkami”, w Teatrzyku Kamishibai obejrzały „Zimowe zabawy”, a w Kinie siódemki „Zimowe bajki”.

Okazją do czytania przygód ulubionych bohaterów misia i Krzysia były urodziny A. A. Milne i „Dzień Kubusia Puchatka”.

Czytaliśmy wiersze — W. Drabika, A. Kamieńskiej, M. Konopnickiej i H. Ożogowskiej oraz tworzyliśmy laurki „Dzień Babci i Dziadka”.

Uwieńczeniem spotkań były przygotowane niespodzianki.

FILIA NR 9️⃣Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka z „Żuczkami” – grupą II Przedszkola Miejskiego nr 16.Spotkanie z literaturą węgierską — Sandor Marai — pisarz, wędrowiec.Kim był autor m.in.”Porwania Europy”, „Żaru”, „Księgi ziół”, dla którego „pisać” i żyć” było niemal tym samym?