10 września – Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny

hołdzie najmłodszym bohaterom zamordowanym i skrzywdzonym przez okupantów podczas II wojny światowej, Sejm RP ustanowił 10 września Narodowym Dniem Polskich Dzieci Wojny.

Wybrana data nawiązuje do przeprowadzonych w 1943 r. przez okupacyjne władze niemieckie masowych aresztowań dzieci w wielkopolskiej miejscowości Mosina.

Biblioteka przy ul. Księcia Józefa 1 przyłączając się do tak nadzwyczajnego wydarzenia prezentuje wystawę „Ukradzione dzieciństwo”.

Wystawa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenia II wojny światowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Polecamy również nowości z historycznej półki przedstawiające losy naszych niezwykłych bohaterów.