Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Cyfrowi debiutanci z Pruszkowa – projekt edukacyjny dla seniorów

17 maja w Czytelni Pruskovianów przeprowadziliśmy szkolenie dla grupy seniorów  w zakresieposługiwania się aplikacjami na urządzenia mobilne i stacjonarne. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjno-urlopowy tematem szkolenia były podróże, omówiliśmy programy informacyjne i ułatwiające przejazdy, przeloty, sprawdzenie cen biletów oraz rezerwacje.
Omówiliśmy programy z rozkładami jazdy środkami komunikacji masowej, cenami, zakupem i rezerwacją biletów. Ponadto przedstawiliśmy aplikacje związane z przejazdami lokalnymi, np. „Jak dojadę” ułatwiające przemieszczanie się po najbliższej okolicy.

 


Działanie jest realizowane w ramach programu „Bon dla seniorów” we współpracy z Książnicą Pruszkowską i Miastem Pruszków.  Operatorem regionalnego systemu wsparcia projektów senioralnych w formule bonów społecznych pn. „Bon dla seniorów”  jest Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.