Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Lekcja biblioteczna w Filii Nr 1 – „Tydzień Bibliotek 2023 – Moja, Twoja, Nasza-Biblioteka

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja w Filii nr 1 Książnicy Pruszkowskiej odbyła się lekcja biblioteczna „Tydzień Bibliotek 2023 – Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.
Tym razem odwiedziła nas grupa 6-latków z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Pruszkowie.
Na początku rozmawialiśmy o zasadach funkcjonowania biblioteki, zawodzie bibliotekarza i obchodzonym 8 maja Dniu Bibliotekarza. Następnie omówiliśmy znaczenie hasła promującego tegoroczny XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek- „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.
Podkreśla ono społeczny charakter biblioteki, gromadzącą społeczność lokalną zarówno jako grupę, jak i poszczególne jednostki. Ciągłe starania, by oferta biblioteczna była jak najbardziej różnorodna i odpowiadała na zróżnicowane potrzeby czytelników, sprawiają, że każdy może w niej znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Biblioteka jest miejscem dla wszystkich, jednocześnie każdy czytelnik może się z nią utożsamiać, uznając ją za „swoją”.
Rozmawialiśmy o ulubionych książkach przedszkolaków, zostały także wypożyczone książki.
Jak zawsze, zaprezentowane zostały programy promujące czytelnictwo wśród najmłodszych: „Z książką na start” oraz „Mała Książka Wielki Człowiek”. Na zakończenie spotkania dzieci zapoznały się z kącikiem czytelniczym dla najmłodszych, gdzie każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie 🙂
Do zobaczenia w bibliotece!