Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921 – spotkanie z autorem książki

28 kwietnia 2023 roku, przeddzień majowych świąt, odbyło się spotkanie z autorem książki „Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921” dr. Mirosławem Wawrzyńskim. W swoim wystąpieniu autor książki  zwrócił uwagę na szczególny charakter rodzinnych archiwów i przekazywanie tych dokumentów do instytucji kultury. My też zachęcamy mieszkańców, którzy mają w swoich zbiorach zdjęcia i dokumenty związanie z Pruszkowem i okolicami, do przekazywania i udostępniania. Kontakt: Czytelnia Pruskovianów (Dworzec PKP, II piętro) tel. 22-728-26-18, pruskoviana@biblioteka.pruszkow.pl .  Link do naszego archiwum: zbioryspoleczne.pl/archiwa/PL_2130

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. 

Zapraszamy w piątek- 28 kwietnia, Przystanek Pruszków, godz. 17.30 na promocję książki Mirosława Wawrzyńskiego pt. „Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921”.

We wrześniu 2017 r. Książnica Pruszkowska wydała książkę pt. „Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921. Dynamika rozwoju peryferyjnego”. Publikacja spotkała się z życzliwym przyjęciem czytelników, a jej nakład został wkrótce wyczerpany. W ciągu pięciu lat od pierwszego wydania ukazało się wiele nowych dokumentów, opracowań i wspomnień o Pruszkowie, które pozwoliły uzupełnić drugą edycję.
W książce opisano kwestie polityczne, gospodarcze i społeczne z przeszłości Pruszkowa. Spotkamy w niej wielu bohaterów z dawnych lat, którzy swymi czynami nadali rozwojowi Pruszkowa charakterystyczny kształt.
W najnowszym wydaniu pojawia się wiele zdjęć, które dotąd nie były publikowane. Książkę uzupełniają tabele i mapy, a także dwa dokumenty: „Rocznik I za 1912 rok Straży Ogniowej Ochotniczej w Pruszkowie i Żbikowie” oraz „Sprawozdanie Komitetu Obywatelskiego i Komisji Likwidacyjnej Komitetu gminy Pruszków”.