Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

„Wychowanie przez czytanie” – cykl spotkań o emocjach z Filią nr 5

Po raz kolejny odbyły się warsztaty z cyklu „Wychowanie przez czytanie”,  organizowane przez Filię nr 5 w Pruszkowie. Spotkanie z dziećmi  zorganizowano w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Pruszkowie, w Grupie Sowy.
Pani Kierownik, Ewa Zaremba z Filii nr 5 w Pruszkowie – przeczytała  dzieciom książkę  „Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy  objaśnione dzieciom” autorów: Pellissier Caroline i Aladjidi Virginie.  Jest to pozycja, która uczy empatycznej komunikacji: w rodzinie, w  przedszkolu, na placu zabaw. Autorki inspirowały się metodą  komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga, znaną na świecie  pod nazwą Nonviolent Communication (NVC). Seria powstała przy  współpracy z certyfikowanymi trenerkami NVC.

Dzieci poznały Szakala Felusia, który ma ochotę na wypoczynek w cieniu  akacji w niezakłóconym spokoju oraz inne zwierzęta zamieszkujące  sawannę. Przedszkolaki wspólnie zastanowiły się nad tym, czy da się  pogodzić potrzeby wszystkich bohaterów książki?  Fabuła ukazuje pomoc  żyrafy Teresy, której wielkie serce potrafi usłyszeć to, co kryje się  pod osądami i atakującymi słowami. Jest to wciągająca opowieść  zapraszająca dzieci do fascynującego świata relacji.