Lekcja biblioteczna w Filii nr 5

W naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z  Centrum Edukacyjno-Dydaktycznego „Przystań” w Pruszkowie. Podczas  spotkania mali czytelnicy dowiedzieli się, w jaki sposób założyć kartę  biblioteczną, jak wypożyczyć książki oraz dlaczego warto czytać.  Kierownik Filii nr 5 Ewa Zaremba przeczytała dzieciom książkę  „Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę” autorstwa  Miriam Tirado. Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym, czym jest miłości  wśród najbliższych oraz dlaczego najważniejsze rzeczy czasem są dla  nas niewidoczne. Wydarzenie zamknęły warsztaty rękodzielnicze  poprowadzone przez Anię Chomiak, która wykonała z dziećmi zimowe  czapeczki z wełnianych nitek, nawiązujących do czytanej lektury.