Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Maraton czytania książek świątecznych dla dzieci w Nowej Stacji

W sobotę 10 grudnia w Centrum Handlowym Nowa Stacja odbyły się „Mikołajki po Sąsiedzku” – cykliczne wydarzenie aktywizujące lokalną społeczność do kulturalnego spędzania rodzinnego czasu. Książnica Pruszkowska została partnerem strategicznym „Mikołajek” i przygotowała maraton czytania świątecznych książek dla dzieci.

Kierownik Filii nr 5 w Pruszkowie – Ewa Zaremba, przygotowała literaturę dziecięcą, przybliżającą małym czytelnikom tradycje świąteczne. Wśród czytanych książek znalazły się następujące tytuły: „Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści” Anieli Cholewińskiej-Szkolik, „Jak schować lwa w Święta” Helen Stephens, „Dziecko Gruffalo” Julii Donaldson oraz „Pomocnik Świętego Mikołaja” Cioni Chiara.

 

 

 

 

We wspólnym czytaniu książek dzieciom wzięły udział: Ewa Zaremba i Anna Chomiak z Filii nr 5 oraz Agata Gałka z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Po książkowym maratonie na dzieci czekały warsztaty z dekorowania pierniczków i robienia świątecznych ozdób. Nie zabrakło również słodkich upominków oraz mikołajkowych drobiazgów: planów lekcji i zakładek do książek.