Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Cykl spotkań „Wychowanie przez czytanie”

W minionym tygodniu odbyły się warsztaty z cyklu „Wychowanie przez czytanie”, organizowane przez Filię nr 5 w Pruszkowie. Spotkanie z dziećmi zorganizowano w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Pruszkowie przy Hubala 2 w Grupie Sowy.

Kierownik Filii nr 5 w Pruszkowie – Ewa Zaremba, przybliżyła dzieciom książkę „Nie daj się gnębić. Książka, która dodaje siły. Wielkie problemy małych ludzi” autorstwa Magdaleny Młodnickiej, która dotyka tematu nękania wśród rówieśników. Książki z serii „Wielkie problemy małych ludzi” przedstawiają ważne tematy dotyczące dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Czynią to w sposób przystępny, rzeczowy i kompetentny. Wszystkie tomiki serii powstają z udziałem wykwalifikowanych pedagogów i psychologów; ich autorami są ludzie, którym bliski jest świat dziecka.

Spotkanie zamkęła dyskusja z dziećmi oraz warsztaty plastyczne, na których wykonano ilustracje inspirowane książką. Cykl spotkań „Wychowanie przez czytanie” ma na celu wsparcie rozwoju emocjonalnego dzieci, poprzez aktywne czytanie i rozmawianie o uczuciach, które towarzyszą nam na co dzień.