TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ 2022

Zapraszamy na jubileuszową, 30. edycję Targów Książki Historycznej, które odbędą się od 24 do 27 listopada 2022 r.

w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Książnica Pruszkowska od wielu lat prezentuje swój dorobek wydawniczy w Arkadach Kubickiego.

Nie może nas zabraknąć zwłaszcza podczas jubileuszowej edycji.

Szukajcie nas tam, gdzie zwykle – nieco na prawo od wejścia, w stoisku nr 45.

Organizatorem Targów jest Fundacja Historia i Kultura oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Muzeum Zamek Królewski w Warszawie i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Targi zainicjowane zostały przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, a ich organizacja została powierzona Fundacji Historia i Kultura. Stanowią one jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym i niekomercyjnym – wstęp na targi jest bezpłatny. Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje główny ich cel, jakim jest popularyzacja literatury historycznej. Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej rozwija się i jest bogatsza. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z celów organizatorów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej.