Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Pruszków w przededniu II wojny światowej

 

Pruszków w przededniu II wojny światowej

wykład dr. Mirosława Wawrzyńskiego w Muzeum Dulag 121

 

 

 

Już 22 października o godz. 15. zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na pierwszy wykład dr. Mirosława Wawrzyńskiego z cyklu „Pruszków 1939”. Podczas spotkania dr Wawrzyński wygłosi wykład „Pruszków w przededniu II wojny światowej” poświęcony historii miasta i jego mieszkańców na przełomie 1938/1939 r. aż do ostatnich chwil przed wybuchem wojny. Bezpłatne wejściówki do pobrania: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/878214-7

Pruszków przed II wojną światową

Pruszków po I wojnie światowej był miastem zniszczonym i częściowo wyludnionym, w którym panowało bezrobocie, niedostatek, a także dramatycznie brakowało żywności i opału. Przez 20 lat międzywojnia miasto bardzo się zmieniło – zniknęły ruiny rozbitych domów, powstały nowe budynki, zakłady pracy, przyjechało wielu nowych mieszkańców. Pruszków rozwijał się, a jego aspiracje do rozbudowy wciąż rosły. Niestety wybuch II wojny światowej przekreślił plany pruszkowian na rozwój miasta.

Wykład dr. Wawrzyńskiego w Muzeum Dulag 121

Dr Mirosław Wawrzyński podczas wykładu „Pruszków w przededniu II wojny światowej” opowie o historii Pruszkowa i jego mieszkańców na kilkanaście miesięcy przed wybuchem wojny, aż do ogłoszenia jawnej mobilizacji 31 sierpnia 1939 r.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Bezpłatne wejściówki do pobrania: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/878214-7

Pruszków 1939”

Spotkanie „Pruszków w przededniu II wojny światowej” jest pierwszym z cyklu wykładów dr. Mirosława Wawrzyńskiego poświęconych historii miasta na początku II wojny światowej. Kolejne spotkania odbędą się 5 i 19 listopada. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: www.dulag121.pl oraz www.facebook.pl/dulag121