Filia nr 7- kartka z kalendarza

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

„Kropka” – autorstwa Petera Reynoldsa to historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości.
„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti.
Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno!
Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia.
Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’ a.
Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności.
To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stało się okazją do twórczych działań w przedszkolach, szkołach i bibliotekach.
Biblioteka przy ul. Księcia Józefa 1 przyłącza się do świętowania.
Zapraszamy najmłodszych czytelników do kącika czytelniczo – plastycznego, a w nim m.in.: „Kropka” – P. Reynoldsa, książki Wydawnictwa KROPKA https://www.facebook.com/wydawnictwokropka, kolorowanki, dyplomy i upominki.

Do zobaczenia!!!