Filia nr 7 – wakacje – historia

Bitwa pod Grunwaldem 15 lipca 1410

15 lipca 1410 roku na polach Grunwaldu starły się dwie największe  armie średniowiecznej Europy:  polsko-litewska i  zakonu krzyżackiego.
Z  okazji 602. rocznicy bitwy w czytelni biblioteki  przy ul. Księcia  Józefa 1 prezentowana jest wystawa Potęga Symbolu – opowiadająca o  historii i legendzie.
O najsłynniejszym obrazie Jana Matejki, o losach płótna ściśle  związanego z losami Ojczyzny.
Wystawa powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury.
Filia nr 7 przygotowała również propozycje czytelnicze – wyjątkowe  wydania ponadczasowej powieści „Krzyżacy” autorstwa Henryka  Sienkiewicza.