Poznajemy bibliotekę – lekcja biblioteczna w Filii Nr 1

W czwartek 23.06.2022 r. w Filii Nr 1 odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja biblioteczna
z cyklu „Poznajemy bibliotekę”.

Tym razem w spotkaniu wzięła udział Grupa Żabek z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Pruszkowie. Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką, wdrażanie do poszanowania książek i zachęcanie do regularnego korzystania z księgozbioru biblioteki. Dzieci wysłuchały wiersza „Dobry zwyczaj – wypożyczaj” ze zbioru „Dobre wychowanie wierszem” autorstwa Bożeny Piergi, na podstawie którego odbyła się pogadanka na temat zasad funkcjonowania biblioteki, dostępnego w niej księgozbioru oraz zawodu bibliotekarza. Rozmawialiśmy także o tym, jak należy traktować książkę, czyli na czym polega poszanowanie książek. Przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki, promujące akcję „Cała polska Czyta Dzieciom”.
Rozmawialiśmy także o ulubionych bohaterach literatury dziecięcej.
Dzieci z entuzjazmem zapoznały się z kącikiem dla najmłodszych czytelników. Zaprezentowane zostały programy promujące czytelnictwo wśród najmłodszych, czyli: „Z książką na start” oraz „Mała Książka Wielki Człowiek”, zachęcające do zapisania się do biblioteki i skorzystania z pakietów startowych.
Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i całokształt współpracy w bieżącym roku szkolnym. Od września zapraszamy na kontynuację lekcji bibliotecznych w Filii Nr 1.
Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia w bibliotece! 🙂