OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W FILII NR 1 – LEKCJA BIBLIOTECZNA

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Filii nr 1  Książnicy Pruszkowskiej odbyła się lekcja biblioteczna, w której  wzięła udział grupa 6-latków z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w  Pruszkowie.

Przedszkolaki po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę,  więc na wstępie wysłuchały kilku słów na temat zasad jej  funkcjonowania oraz pracy bibliotekarza. Zaprezentowane zostały  programy promujące czytelnictwo wśród najmłodszych: „Z książką na  start” oraz „Mała Książka Wielki Człowiek”.
Następnie rozmawialiśmy o o corocznej akcji „Ogólnopolskiego Tygodnia  Czytania Dzieciom”, która przeprowadzana jest w pierwszym tygodniu  czerwca, z inicjatywy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.  W tym roku przypada w dniach 28.05-04.06. To czytelnicze święto ma na  celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia codziennego,  20-minutowego głośnego czytania dzieciom dla ich prawidłowego,  zdrowego i wszechstronnego rozwoju. Dzieci wysłuchały książeczki  autorstwa A. Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”, na podstawie  której rozmawialiśmy o przebiegu wizyty w bibliotece, jej atrakcjach  oraz o konieczności poszanowania wypożyczanych książek. Na podstawie  zaprezentowanych książek, rozmawialiśmy także o ulubionych bohaterach  literackich. Na zakończenie spotkania przedszkolaki, jak zawsze, z  ogromną radością zapoznały się z kącikiem czytelniczym dla  najmłodszych i otrzymały zakładki do książek oraz plakat promujący  akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W podziękowaniu za spotkanie nasza  biblioteka otrzymała przepiękny upominek wykonany przez dzieci.
Bardzo dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia w bibliotece!