XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – lekcja biblioteczna w Filii Nr 1 „Biblioteka- świat w jednym miejscu”

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15  maja, w Filii nr 1 Książnicy Pruszkowskiej odbyła się lekcja  biblioteczna pt. „Tydzień Bibliotek 2022 – Biblioteka- świat w jednym  miejscu”

Tym razem gościła u nas grupa „Dzwoneczków” z Przedszkola  Niepublicznego „Piotruś Pan” w Pruszkowie. Na początku rozmawialiśmy o  zasadach funkcjonowania biblioteki i obchodzonym 8 maja Dniu  Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień  Bibliotek. Jest to okres wyjątkowo promujący czytelnictwo oraz rolę  bibliotek i bibliotekarzy w społeczeństwie. Na podstawie książki  „Zawody, czyli kim możesz zostać” autorstwa Agnieszki Nożyńskiej,  dzieci dowiedziały się, na czym dokładnie polega praca bibliotekarza.  Następnie rozmawialiśmy na temat hasła promującego tegoroczny tydzień  bibliotek- „Biblioteka- świat w jednym miejscu”- ukazującego  bibliotekę jako drzwi do wszechświata. W bibliotece cała wiedza o  świecie zebrana jest w jednym miejscu i dostępna dla każdego. Z  książkami można podróżować, poznawać najodleglejsze zakątki świata, a  nawet kosmosu, ciekawe i sławne osoby, można czerpać wiedzę na różne  tematy, a także przenosić się w świat powieści i do magicznych krain  bajek. Jak zawsze, zaprezentowane zostały programy promujące  czytelnictwo wśród najmłodszych: „Z książką na start” oraz „Mała  Książka Wielki Człowiek”.

Na zakończenie spotkania dzieci z ogromną radością zapoznały się z  kącikiem czytelniczym i literaturą dla najmłodszych. Przedszkolaki  podarowały nam przepiękną, własnoręcznie wykonaną książeczkę z  życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza. Przemiły i bardzo wzruszający  gest. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin 🙂

Do zobaczenia w bibliotece!