Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – lekcja biblioteczna w Filii Nr 1

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek obchodzonego 8  maja, w Filii nr 1 Książnicy Pruszkowskiej odbyła się lekcja  biblioteczna pt. „Poznajemy bibliotekę i zawód bibliotekarza”

Gościła  u nas grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Pruszkowie.  Na wstępie dzieci wysłuchały kilku słów na temat biblioteki, zasad jej  funkcjonowania i święta, które rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień  Bibliotek. Jest to okres wyjątkowo promujący czytelnictwo oraz rolę  bibliotek i bibliotekarzy w społeczeństwie. Na podstawie książki  „Zawody, czyli kim możesz zostać” autorstwa Agnieszki Nożyńskiej,  przedszkolaki dowiedziały się, na czym dokładnie polega praca  bibliotekarza. Po wysłuchaniu wiersza Marii Konopnickiej „Co ja  wyczytam w książeczce”, rozmawialiśmy na temat ulubionych książek i  roli, jaką pełnią książki w naszym życiu. Zaprezentowane zostały  programy promujące czytelnictwo wśród najmłodszych: „Z książką na  start” oraz „Mała Książka Wielki Człowiek”.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zapoznały się z kącikiem  czytelniczym dla najmłodszych i otrzymały tematyczne kolorowanki,  upamiętniające wizytę w bibliotece. W podziękowaniu za spotkanie nasza  biblioteka otrzymała przepiękne serce wykonane przez dzieci. Wierzymy,  że będziemy spotykać się regularnie z naszymi małymi czytelnikami.
Bardzo zależy nam, aby nasza biblioteka była miejscem przyjaznym,  ciekawym i wciągającym w magiczny świat książek od najmłodszych lat.  Tym bardziej cieszą nas tacy goście, jak dzisiejsza grupa 3-latków,  będących jednymi z najmłodszych uczestników spotkań bibliotecznych 🙂
Zapraszamy i do zobaczenia w bibliotece!