Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Filii Nr 1

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego 23 kwietnia, w  Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem grupy Piratów z Niepublicznego Przedszkola Piotruś Pan w Pruszkowie.

Celem zajęć było promowanie czytelnictwa, zapoznanie z biblioteką i  zasadami jej funkcjonowania oraz wdrażanie do poszanowania książek i zachęcanie do regularnego  korzystania z księgozbioru biblioteki.
Rozmawialiśmy o święcie książek i ich autorów. Przedszkolaki zapoznały  się z budową książki, dowiedziały się czym jest obwoluta, okładka,  trzon czy grzbiet książki. Poznały także drogę książki od jej  powstania poprzez wydanie, wydrukowanie i zakupienie lub wypożyczenie  przez czytelnika, aż po trafienie do recyklingu. Dzieci uważnie  wysłuchały wiersza „Książka” autorstwa Anny Kamieńskiej, na podstawie  którego odbyła się pogadanka na temat książek i umiejętności czytania,  która pozwala czerpać z nich wiedzę i radość. Dyskutowaliśmy o  poszanowaniu książek oraz o ulubionych tytułach, przedszkolaki  otrzymały kolorowe zakładki. Zaprezentowane zostały także programy  promujące czytelnictwo wśród najmłodszych: „Z książką na start” oraz  „Mała Książka Wielki Człowiek”. Dzieci zapoznały się z kącikiem dla  najmłodszych czytelników i wybrały książki do wypożyczenia i wspólnego  czytania w przedszkolu.
Bardzo dziękujemy za miłą wizytę i przepiękny podarunek w postaci  ręcznie wykonanego serca dla biblioteki 🙂 Serdecznie zapraszamy do  regularnych odwiedzin.
Do zobaczenia w bibliotece!