LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII NR 3

W poniedziałek 11.04.2022 r. odwiedziła nas klasa 1A ze Szkoły Podstawowej nr 1.

To kolejna grupa dzieci, z którą omówiliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących wiosny i Wielkanocy. Dzieci wysłuchały opowiadania Pani Renaty Piątkowskiej ze zbioru „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” Wydawnictwa Bis – o tym jak Piotruś dekoruje swoje pisanki.

Po głośnym czytaniu każdy uczestnik sam wykonał swoją pisankę, na której oprócz pięknych ozdób znalazły się ulubione postacie z książek. Pisanki były tak kolorowe i pomysłowe, że nie ma wątpliwości: każdy z uwagą wysłuchał historii opowiedzianej chwilę wcześniej.

Na koniec dzieci zwiedziły bibliotekę i zarezerwowały książki dla siebie. Zamówień było bardzo dużo, część z nich już została wypożyczona, a na kolejnych nowych czytelników czekamy!