Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII NR 1 – „POZNAJEMY KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI”

 

W piątek 08.04.2022 r.  Filię Nr 1 ponownie odwiedził żbikowski Żbik  wraz z przedszkolakami

z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Pruszkowie

 Grupa 4 i 5-latków wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Poznajemy  księgozbiór biblioteki”. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych  czytelników z biblioteką i jej księgozbiorem oraz wdrażanie dzieci do  poszanowania książek i zachęcanie do regularnego korzystania z  bibliotecznej oferty.


Dzieci zapoznały się z lokalem naszej biblioteki, dowiedziały się,  czym jest biblioteka publiczna, na jakich zasadach funkcjonuje i jakim  dysponuje księgozbiorem. Wspomnieliśmy także o kwietniowych świętach  książki tj.: 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz  23 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, mających  na celu promowanie czytelnictwa. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Skarga  książki”, (aut. Jan Huszcza), na podstawie którego odbyła się  pogadanka na temat tego, jak należy traktować książkę, czyli na czym  polega poszanowanie książek. Przedszkolaki otrzymały zakładki do  książek promujące akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

 

 Zaprezentowane  zostały programy czytelnicze skierowane do najmłodszych, czyli: „Z  książką na start” oraz „Mała Książka Wielki Człowiek”, zachęcające do  zapisania się do biblioteki i korzystania z jej księgozbioru. Na  koniec spotkania przedszkolaki zapoznały się z najciekawszym dla nich  miejscem, czyli kącikiem dla najmłodszych czytelników.

 


Bardzo dziękujemy za miłą wizytę oraz przepiękny podarunek w postaci  książki wykonanej przez dzieci, zawierającej ich prace plastyczne.
Do zobaczenia w bibliotece!