Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Witajcie kochani !

2 kwietnia 2022 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z tej okazji nasza biblioteka już w piątek 1 kwietnia odwiedziła w towarzystwie swojego przyjaciela Mola Książkowego – dzieci z Przedszkola Promienie w Pruszkowie.

Było super miło. Przynieśliśmy ze sobą pół biblioteki aby zaprezentować przedszkolakom jak piękne i różnorodne książki mogą znaleźć w bibliotece dla dzieci. Książki pisane i tworzone z myślą właśnie o nich – najmłodszych odbiorcach literatury.

Jedną z książek przeczytaliśmy dzieciom na miejscu a była to „ Najwyższa na świecie wieża z książek” – Bonilla Rocio, hiszpańskiej autorki i ilustratorki książek dla dzieci.

A dzieci… naprawdę ze zrozumieniem odpowiadały potem na pytania do tekstu, choć przesłanie nie było wcale łatwe.

Zachęciliśmy też ukraińskie dzieci do odwiedzin w bibliotece informując i pokazując najnowsze nabytki książeczek w języku ukraińskim.

Dla wszystkich dzieci biblioteka przygotowała pamiątkowe zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że przemiłe dzieciaczki wraz z rodzicami odwiedzą naszą bibliotekę.

Serdecznie zapraszamy !

Dziękujemy bardzo za zaproszenie pani Monice Kozdrój-Marcinkowskiej nauczycielce z Przedszkola Promienie w Pruszkowie.