Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ACADEMICA

 

Academica to darmowa cyfrowa wypożyczalnia umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Oferuje dostęp do ponad 3,4 miliona publikacji  ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

 

Baza oferuje dwa rodzaje dostępu do publikacji:

nieograniczony – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony – publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. 

 

Przeglądanie publikacji, które nie są chronione prawem autorskim w systemie Academica możliwe jest na dowolnym komputerze po wejściu na stronę:  academica.edu.pl.  

 

Publikacje  chronione prawem autorskim można przeglądać na miejscu – 

 w Czytelni Pruskovianów (Dworzec PKP w Pruszkowie, II piętro) – tylko na specjalnie przygotowanym do tego celu komputerze i tylko przez czytelników posiadających kartę biblioteczną. W związku z koniecznością przygotowania terminala prosimy o kontakt telefoniczny przed wizytą w czytelni: 22-728-26-18 lub mailowy: pruskoviana@biblioteka.pruszkow.pl oraz określenie tematyki wyszukiwania.

 

Academica daje możliwość przeglądania publikacji, nie ma możliwości kopiowania książek i artykułów, ich pobierania ani drukowania. Czytelnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

 

Do korzystania z zasobów Academiki zapraszamy uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników akademickich i inne osoby chcące poszerzyć swoje naukowe horyzonty.

 

 

 

 

Informacje dla użytkowników Academiki

 

 

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA :

  1. Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na jednym wydzielonym terminalu znajdującym się w Czytelni Pruskovianów, Dworzec PKP w Pruszkowie, ul. Sienkiewicza 2.
  2. Z systemu Academica korzystać mogą osoby będące czytelnikami biblioteki.
  3. Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz z wykorzystaniem numeru karty bibliotecznej.
  4. Z systemu można korzystać po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej bądź mailowej  tel.: 22 – 728 26 18 lub pruskoviana@biblioteka.pruszkow.pl- minimum dzień wcześniej.
  5. Użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza oświadczenia, który otrzyma od pracownika biblioteki. Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).
  6. Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni. Ilość rezerwowanych publikacji jest ograniczona.
  7.  Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
  8.  Academica daje możliwość przeglądania publikacji, nie ma możliwości kopiowania książek i artykułów, ich pobierania ani drukowania. 
  9. Czytelnik zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu użytkownika Academiki.