Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wycieczka Klubu Pasjonatów

 

15 września, na prośbę Klubu Pasjonatów działającego przy Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, zorganizowaliśmy czas grupie seniorów z Józefowa k. Płochocina

 

 

Chcieliśmy pokazać nasze miasto w ciekawy i inspirujący sposób.

W Czytelni Pruskovianów opowiedzieliśmy o historii naszego miasta, tym wiarygodniejszej, bo popartej zgromadzonymi przez nas artefaktami.

W Filii nr 3 pokazaliśmy unikalne pamiątki związane z ks. Romanem Indrzejczykiem, część osób znała osobiście ks. Romana, więc był to też czas na wspomnienia, czytanie wierszy ks. Romana.

Dzięki współpracy między instytucjami kultury w naszym mieście odwiedziliśmy także Muzeum Dulag 121, w którym seniorzy poznali historię tego miejsca, a opisy wydarzeń wzbudziły dużo emocji.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zorganizowało warsztaty związane z historią zdobywania i przygotowywania jedzenia. Seniorzy stworzyli, upiekli w ognisku, a nawet zjedli własne podpłomyki wg pradawnej receptury.

Nie mogliśmy też nie zajrzeć do restauracji Ucieranie Treści. Jesteśmy pod wrażeniem tego miejsca, które w widoczny sposób nawiązuje do historii budynku, w którym pierwotnie mieściła się Fabryka Ołówków St. Majewski i S-ka. A o historii tego miejsca w jak zwykle pasjonujący sposób opowiedział gospodarz.