Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

NIE OBRAŹ SIĘ, ALE… W FILII NR 3

 

Nasza biblioteka została zgłoszona do akcji organizowanej przez twórców projektu Nieobrazsieale.pl i firmy Boldare.com. Autorzy postanowili podarować swoje książki różnym instytucjom aby dotrzeć ze swoim przesłaniem do szerokiego grona odbiorców. Jest to ważny projekt pokazujący jak wygląda presja i hejt wśród kobiet w Internecie. Cieszymy się, że wśród 166 instytucji, wybrano także nas. Dzięki tej akcji nasi czytelnicy będą mieli dostęp do książki „Nie obraź się, ale”. Już wkrótce do wypożyczenia.

 

O KSIĄŻCE:
Każda/y z nas przeczytał kiedyś w social mediach coś, co zabolało.
W internecie można znaleźć pełno przykładów ogromnej presji, którą kobiety wywierają na siebie nawzajem. To było inspiracją do stworzenia książki, która zgłębia temat presji i hejtu w internecie. Za pomocą wypowiedzi twórczyń oraz ekspertek i ekspertów z dziedzin psychologii, socjologii i historii “Nie obraź się, ale” bada, skąd bierze się presja, jak powstają wygórowane oczekiwania, jak hejt wpływa na jego odbiorców i jak sobie z nim radzić. Rozmowy i eseje przeplatają się z prawdziwymi komentarzami pełnymi niechcianych porad i negatywnych opinii.
To książka dla tych, którzy doświadczyli lub doświadczają presji, ale także dla tych, którzy ją wywierają na innych. Dla hejtowanych i hejtujących, ale również tych, którzy przyglądają się z boku. Dla każdej i każdego z nas korzystających na co dzień z social media.