Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Światowy Dzień Czekolady

 

Światowy Dzień Czekolady przypada 7 lipca.

Ten dzień uznany został za datę przywiezienia ziaren kakaowca do Europy. Ich odkrywcą i osobą odpowiedzialną za rozpowszechnienie był podobno Krzysztof Kolumb. Jednak pierwsza tabliczka czekolady powstała dopiero na początku XIX wieku.

Od tego czasu przemysł cukierniczy z powodzeniem dba o nasze podniebienia. Mamy do wyboru niezliczoną ilość odmian i smaków.
Ten słodki przysmak cieszy się ogromną popularnością. Obliczono, że statystyczny Polak zjada rocznie około 60 tabliczek czekolady. Poza walorami smakowymi czekolada ma też inne zalety.

Jest źródłem wielu substancji mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zawiera między innymi żelazo, magnez, potas, a także błonnik i przeciwutleniacze. Musimy niestety pamiętać, że jest ona wysokokaloryczna i zjadanie jej dużych ilości może nie pozostać bezkarne…

Zaś spożywana z umiarem poprawia nastrój, dodaje energii i relaksuje, dlatego warto po nią sięgać, zwłaszcza w jej święto .

Czekolada inspiruje czego znakomitym dowodem literatura, gdzie słowo czekolada niejednokrotnie pojawia się w nazwach serii oraz tytułach książek. Zapraszamy do naszej biblioteki po dobrą książkę. Wpływ na organizm wydaje się podobny i nie trzeba zachowywać umiaru.

Dla pierwszych czytelników przygotowaliśmy również smakowity czekoladowy dodatek.