Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Międzynarodowy Dzień UFO

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia UFO, który odbywa się drugiego lipca, Filia nr 4 Książnicy Pruszkowskiej zaprasza swoich czytelników do lektury książek znanych ufologów min. Ericha von Dänikena, Zecharai Sitchina czy też Andrew Collinsa. UFO czyli niezidentyfikowany obiekt latający to zagadka, którą starają się zgłębić juz kolejne pokolenia naukowców. Kamieniem milowym, który przyczynił się do fascynacji tematyką UFO była rzekoma katastrofa pojazdu pozaziemskiego w Roswell w USA w 1947 roku. Obserwacje UFO były przeprowadzone na całym świecie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Jedną z najwcześniejszych poczynił w 1882 Edward Walter Maunder z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich. Alarmował on o „dziwnym niebieskim przybyszu …..w kształcie dysku, który na pewno nie był meteorem. Po latach stwierdził, iż zaobserwowany obiekt przypominał sterowiec Zeppelina. Kolejny incydent, który bezsprzecznie zapadł w pamięć wszystkich ufo-maniaków, to wydarzenia z lasu Rendlesham w 1980 roku.

Nieopodal baz lotniczych amerykańskiego wojska Woodbridge i Bentwaters dostrzeżono niezidentyfikowany obiekt latający. Według relacji zaalarmowanych żołnierzy, którzy udali się do okolicznego lasu, na polanie wylądował pokaźnych rozmiarów obiekt w kształcie piramidy.

Niezależnie od tego jak podejdziemy do zagadnienia UFO, bezapelacyjnie jest to fascynująca kwestia, której zgłębianie serdecznie polecamy naszym czytelnikom. Zapraszamy do lektury.