Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Świadomości Autyzmu chcielibyśmy przypomnieć naszym czytelnikom o tym Dniu i zaproponować literaturę związaną z tym zagadnieniem.

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy rokrocznie 2 kwietnia z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Głównym powodem ustanowienia tego Dnia było zwrócenie uwagi światowej opinii publicznej na osoby cierpiące z powodu zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w zamierzeniu autorów tego pomysłu mają za zadanie zwrócić uwagę na dyskryminację i wykluczenie społeczne, z jakim spotykają się osoby autystyczne.

W związku z tym Filia nr.4 Książnicy Pruszkowskiej zaprasza 2 kwietnia swoich czytelników do przyłączenia się do międzynarodowej akcji „Lights up in Blue, która polega na podświetleniu niebieskim światłem ważnych budynków. W celu okazania wsparcia i solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem zapalmy niebieskie światełko. Sięgnijmy też po lekturę, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej grupie ludzi i ich przypadłości. Poza literaturą fachową dysponujemy ciekawymi pozycjami z beletrystyki, których bohaterowie zmagają się z życiem w sobie właściwy sposób. Poznajmy reguły, które tworzy Elwira, zobaczmy czy samotna Eleanor rzeczywiście ma się dobrze. Sięgnijmy po wstrząsającą historię Ginny, albo pełne humoru perypetie Dona Tillmana, bo warto czasem popatrzeć na świat z innej perspektywy.