Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca – Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W związku z tym pracownicy Fili 4 postanowili swoim czytelnikom przybliżyć sylwetkę angielskiego pisarza.

Urodzony 3 stycznia 1892 w Bloemfontein w Oranii autor zasłynął przede wszystkim epicką trylogią pt. Władca Pierścieni. Tolkien był pisarzem niezwykle wszechstronnym i znakomicie wykształconym. Jako profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na uniwersytecie Oxford uczestniczył w wydawaniu największego słownika literatury angielskiej (Oxford English Dictionary), znał trzydzieści języków w tym łacinę i hebrajski. Do klasycznych pozycji, które wyszły spod pióra brytyjskiego autora, zaliczymy: Hobbit, czyli tam i z powrotem, Silmarillion czy też Dzieci Hùrina.

Niesłabnącą popularność swojej twórczości J.R.R Tolkien zawdzięcza przede wszystkim milionom fanów rozsianych po całym świecie. też Za pośrednictwem stowarzyszenia The Tolkien Society 25 marca wybrano dniem, który każdy szanujący się fan twórczości Tolkiena musi należycie celebrować.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem angielskiego autora znajdującym się w Książnicy Pruszkowskiej.