Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

HISTORIA PRUSZKOWA – WYDANIE DRUGIE ( w tej edycji)

ISBN 978-83-62144-84-6

17 – 24 cm, 479 stron, ilustracje, mapy, plany, oprawa twarda

cena (hurtowa)  4o PLN

Historia Pruszkowa w zarysie do roku 1945 jest pierwszą tak obszerną monografią dziejów Pruszkowa.

W latach 2006–2008 Pruszkowska Książnica wydała trzy tomy Historii Pruszkowa w zarysie. W roku 2011 ukazało się wydanie całościowe poprawione i uzupełnione przez Autora. Marian Skwara – niestrudzony badacz dziejów naszego miasta – do ostatniej chwili przed oddaniem książki do druku pracował nad tekstem, aby Czytelnik otrzymał jak najwierniejszy obraz historii Pruszkowa. Obecne wydanie jest powtórzeniem tej edycji z minimalnymi, głównie technicznymi, zmianami

Monografia niniejsza jest ważną, ale jedną z wielu pozycji dokumentujących historię miasta, które ukazały się staraniem Książnicy Pruszkowskiej. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak Księga protokołów Rady Miejskiej i Magistratu Miasta Pruszkowa (do tej pory ukazały się cztery tomy obejmujące lata 1917–1920), Dzielnica milionerów Henryka Krzyczkowskiego, Pruszkowscy Żydzi Mariana Skwary, Trwaliśmy przy Tobie, Warszawo oraz Durchgangslager 121 Zdzisława Zaborskiego, Pruszków przemysłowy Mariana Kalety, album Stary Pruszków opracowany przez Szymona Kucharskiego, Historia Fabryki Ołówków St. Majewski w Pruszkowie 1889–1948,Miejsca pamięci w Pruszkowie Ireny Horban, Z dziejów ruchu sportowego w Pruszkowie w latach 1916–1974 Jana Eljaszewicza, Pruszków piórkiem i piórem Jerzego Blancarda i Tadeusza Huberta Jakubowskiego, Pruszków dawno temu Tadeusza Huberta Jakubowskiego, Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921 Mirosława Wawrzyńskiego, Dzieje oświaty w Pruszkowie do roku 1948 Bogusławy Bożeny Kępkowskiej, Odbudowane miasto Jana Lemańskiego. To tylko niektóre z ponad stu pruszkowskich publikacji Książnicy wydanych w ciągu kilkunastu ostatnich lat.

Na zakończenie, podobnie jak przy poprzedniej edycji Historii Pruszkowa pozostaje mi tylko zachęcić Państwa do lektury, do dzielenia się wrażeniami i uwagami z niej wynikłej oraz wyrazić pragnienie, aby powojenne dzieje naszego miasta doczekały się równie udanej monografii.

Grzegorz Zegadło

Historia Pruszkowa w zarysie do roku 1945 jest pierwszą tak obszerną monografią dziejów Pruszkowa.

W latach 2006–2008 Pruszkowska Książnica wydała trzy tomy Historii Pruszkowa w zarysie. W roku 2011 ukazało się wydanie całościowe poprawione i uzupełnione przez Autora. Marian Skwara – niestrudzony badacz dziejów naszego miasta – do ostatniej chwili przed oddaniem książki do druku pracował nad tekstem, aby Czytelnik otrzymał jak najwierniejszy obraz historii Pruszkowa. Obecne wydanie jest powtórzeniem tej edycji z minimalnymi, głównie technicznymi, zmianami

Monografia niniejsza jest ważną, ale jedną z wielu pozycji dokumentujących historię miasta, które ukazały się staraniem Książnicy Pruszkowskiej. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak Księga protokołów Rady Miejskiej i Magistratu Miasta Pruszkowa (do tej pory ukazały się cztery tomy obejmujące lata 1917–1920), Dzielnica milionerów Henryka Krzyczkowskiego, Pruszkowscy Żydzi Mariana Skwary, Trwaliśmy przy Tobie, Warszawo oraz Durchgangslager 121 Zdzisława Zaborskiego, Pruszków przemysłowy Mariana Kalety, album Stary Pruszków opracowany przez Szymona Kucharskiego, Historia Fabryki Ołówków St. Majewski w Pruszkowie 1889–1948,Miejsca pamięci w Pruszkowie Ireny Horban, Z dziejów ruchu sportowego w Pruszkowie w latach 1916–1974 Jana Eljaszewicza, Pruszków piórkiem i piórem Jerzego Blancarda i Tadeusza Huberta Jakubowskiego, Pruszków dawno temu Tadeusza Huberta Jakubowskiego, Życie publiczne i społeczne Pruszkowa do roku 1921 Mirosława Wawrzyńskiego, Dzieje oświaty w Pruszkowie do roku 1948 Bogusławy Bożeny Kępkowskiej, Odbudowane miasto Jana Lemańskiego. To tylko niektóre z ponad stu pruszkowskich publikacji Książnicy wydanych w ciągu kilkunastu ostatnich lat.

Na zakończenie, podobnie jak przy poprzedniej edycji Historii Pruszkowa pozostaje mi tylko zachęcić Państwa do lektury, do dzielenia się wrażeniami i uwagami z niej wynikłej oraz wyrazić pragnienie, aby powojenne dzieje naszego miasta doczekały się równie udanej monografii.

Grzegorz Zegadło