Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ZAMKNIĘTE BIBLIOTEKI

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

 

 

OD 7 DO 29 LISTOPADA – ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – BIBLIOTEKI BĘDĄ ZAMKNIĘTE.
KOMUNIKAT KSIĄŻNICY PRUSZKOWSKIEJ
Proszę cierpliwie doczytać do końca, mimo że długi tekst będzie.
„Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) od 7 do 29 listopada br.
Biblioteka Narodowa zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie
Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.”
Książnica Pruszkowska wraz z jej filiami dostosuje się zarówno do rozporządzenia Pana Premiera, jak i rekomendacji BN, ale…
W trosce o zdrowie psychiczne pruszkowskich Czytelników oraz ich dobrostan intelektualny, zdając sobie sprawę, że bez książek nie ma życia – umożliwiamy korzystanie z naszych zbiorów w ograniczonym zakresie. Biblioteki będą zamknięte, ale książki już nie. Zarówno zwrot, jak wypożyczenie książek w opisanym okresie będzie możliwe PO UPRZEDNIM KONTAKCIE Z WYBRANĄ PLACÓWKĄ. Telefonicznym lub mailowym. Numery telefonów i adresy mailowe znajdą Państwo na naszej stronie http://biblioteka.pruszkow.pl/
NALEŻY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ i zamówić konkretne tytuły. Obsługa nastąpi w umówionym terminie i przy zachowaniu PEŁNEGO REŻIMU SANITARNEGO – maseczki, dystans, zamknięte drzwi. NIE WCHODZIMY DO BIBLIOTEKI!!! Bo jest zakaz.
Słowem – jak u lekarza. Bo książki, to lekarstwo dla duszy.
BIBLIOTEKA.PRUSZKOW.PL
Książnica Pruszkowska | im. H. Sienkiewicza