Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Filia Nr 1 – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

 

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, który ma na celu uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób autystycznych.

W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, dlatego też, wiele ważnych budynków oświetlonych jest właśnie na niebiesko.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym charakteryzującym się występowaniem nieprawidłowości w zakresie interakcji społecznych, komunikacji oraz zachowania. Zaburzenia autystyczne trwają przez całe życie, ale wraz z rozwojem człowieka ich objawy są zmienne. Niezwykle istotna jest potrzeba rozpowszechniania wiedzy na temat autyzmu i sposobów przeciwdziałania społecznej marginalizacji i kalectwu, do którego prowadzi zaniedbanie tej choroby.

W poszukiwaniu fachowej wiedzy możemy korzystać z wielu stron internetowych fundacji, forów, grup dyskusyjnych w serwisach społecznościowych, a także z literatury popularnonaukowej, jak np. pozycja autorstwa Ewy Pisula „Autyzm: przyczyny, symptomy, terapia”, dostępna w Filii Nr 1 Książnicy Pruszkowskiej.