Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Autor w Filii Nr 9

9 marca 2020 r., Filia nr 9 Książnicy Pruszkowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Pływackiej 16 w Pruszkowie gościły autora książek dla dzieci, Przemysława Wechterowicza.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas I-III – 70 uczniów.

Przemysław Wechterowicz napisał dla dzieci wiele książek, m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”, „Mrówka wychodzi za mąż”.

 

Ci, którzy znają książki pana Przemka wiedzą jednak, że lubi zaskakiwać. Każdy jego tekst gwarantuje dobrą zabawę.

 

Są to szalone opowieści i urocze historie opisujące niesamowite przygody! Kto jeszcze nie czytał jego książek koniecznie powinien nadrobić zaległości! W trakcie spotkania autor barwnie opowiadał o bohaterach swoich książek, a opowieści te przeplatał zagadkami, których rozwikłanie wcale nie było łatwe. Dzieci chętnie zadawały pytania autorowi i chyba świetnie się bawiły. Pan Przemek pokazał, że jest świetnym gawędziarzem, którego pomysłowość i fantazja nie znają granic. Całemu spotkaniu towarzyszył ciągły śmiech i świetna zabawa. Na zakończenie biblioteka ogłosiła konkurs rysunkowy związany z książką „Być jak tygrys”. Każde z dzieci dowolną techniką mają stworzyć wizerunek superbohatera. Potem jeszcze tylko autografy, dedykacje Pana Przemka i przybicie z nim piąteczki – na pożegnanie. Dzieci obdarowały autora kwiatami.

 

To był niezwykły poranek!