Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Książkowe wymianki w Filii Nr 1

W sobotę 07.12.2019 r. w Filii nr 1 odbyły się długo wyczekiwane Mikołajkowe Książkowe Wymianki

 

 Książkowe Wymianki Pruszków to znana i lubiana inicjatywa społeczna, zdobywająca coraz większą popularność, prowadzona od 4 lat w Pruszkowie przez grupę wspaniałych, zaangażowanych wolontariuszek, miłośniczek książek i zasłużonych promotorek czytelnictwa.

 

 

Mikołajkowe Wymianki to wydarzenie tym większe, że po raz pierwszy mające miejsce w sercu najstarszej dzielnicy naszego miasta, na Żbikowie.

 

 

Można by opisać krótko, acz treściwie: oj, działo się! Frekwencja uczestników spotkania przerosła wszelkie oczekiwania!

 

 

Przybyło wielu stałych bywalców – wymiankowiczów – niektórzy po raz pierwszy odwiedzili naszą Filię – ale także mnóstwo nowych osób, po raz pierwszy biorących udział w książkowych wymiankach.

Mamy nadzieję, że haczyk został połknięty i kolejne wymianki staną się regularnie przez nich uprawianym czytelniczym sportem 😉 Czytelnicy przynosili całe plecaki i ogromne torby wypełnione wspaniałymi książkami do wymiany. Każdy, bez względu na wiek i upodobania, mógł znaleźć coś dla siebie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tak ciepłego i pozytywnego odbioru zaproszeń kierowanych do naszych czytelników i ogromnie cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w zaspokajaniu czytelniczych potrzeb naszej lokalnej społeczności.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pań z Książkowych Wymianek z Pruszkowa za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcony czas. Spotkanie było tak owocne, że istnieje duża szansa, że oprócz, mamy nadzieję, kolejnych spotkań, Mikołajkowe Książkowe Wymianki w Bibliotece na Żbikowie będą corocznym cyklem, stając się nową, świecką tradycją 😉
Zapraszamy do Filii Nr 1 (nie tylko w Mikołajki)!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Naszym Wspaniałym Czytelnikom spokoju ducha, wytchnienia i wielu pięknych chwil z książką przez cały rok! Wesołych Świąt!