Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Lekcja biblioteczna w Filii Nr 1

 

W piątek 08.11.2019 r. w Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna „Książka w bibliotece”, w której wzięła udział grupa Piratów z Przedszkola Niepublicznego Piotruś Pan w Pruszkowie.


Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza oraz zasadami korzystania z biblioteki.

Opowiadaliśmy o budowie książki i drodze, jaką pokonuje zanim trafi do czytelnika. Przewodnim celem
spotkania było wdrażanie dzieci do poszanowania książek oraz zachęcanie do regularnego korzystania z księgozbioru biblioteki.

Na podstawie odczytanego wiersza „Dobry zwyczaj – wypożyczaj” ze zbioru Dobre Wychowanie Wierszem autorstwa Bożeny Piergi, odbyła się pogadanka, jak należy traktować książkę. Przedszkolaki doskonale wiedziały, czego nie należy robić czytając książkę, wspólnie doszliśmy do wniosków, że należy szanować każdą książkę, a zwłaszcza wypożyczoną z biblioteki, która służy wielu czytelnikom, często przez długie lata.
Na podsumowanie tych wniosków przedszkolaki otrzymały zakładki książkowe, z informacją o godzinach, w jakich otwarta jest nasza Filia.

Odbyła się także prezentacja programu „Z książką na start”, wręczenie plakatu dla Przedszkola oraz zaproszenie dzieci do odwiedzenia biblioteki z rodzicami i założenie konta czytelnika.


W drugiej części spotkania, Pani Wychowawczyni wybrała wśród chętnych kilku przedstawicieli grupy, którzy mogli samodzielnie wybrać celem wypożyczenia książki do głośnego czytania w przedszkolu. Następnie reszta grupy odwiedziła czytelniczy kącik dla najmłodszych, z wielkim zaciekawieniem przeglądając książki czekające na regałach.

Na zakończenie podziękowaliśmy sobie wzajemnie za przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, uwieczniając nasze spotkanie wspólną fotografią oraz wymianą upominków. My otrzymałyśmy przepiękne pamiątkowe podziękowania,

a przedszkolaki książkę edukacyjną z płytą CD „Kot w butach” z kolekcji „Bajkowa Akademia Angielskiego”
wydawnictwa Axel Springer, wspierającej Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko.


Do zobaczenia niebawem w bibliotece!