Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Z KSIĄŻKĄ NA START

 

 

Z KSIĄŻKĄ NA START

Książnica Pruszkowska dołączyła do grupy bibliotek realizujących projekt Z KSIĄŻKĄ NA START.

Projekt jest realizowany przez Fundację Metropolia Dzieci, a partnerami jest ponad 200 bibliotek publicznych z województw pomorskiego i mazowieckiego, w tym z Warszawy. Patronat honorowy nad projektem objęli: ​Instytut Książki, Biblioteka Narodowa oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku (we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku)  i sukcesywnie dołączają do niego kolejne biblioteki.  W ciągu 3 lat trwania projektu swoją przygodę z biblioteką rozpoczęło już ponad 20 000 najmłodszych mieszkańców naszego kraju. W niektórych placówkach liczba najmłodszych czytelników wzrosła o 600%. 

Projekt „Z książką na start” jest akcją skierowaną do dzieci w wieku 0-6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i pokazanie sposobów na czas spędzony wspólnie z dziećmi.

Podczas pierwszej wizyty  w bibliotece Mały Czytelnik otrzymuje Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny, do którego jest wbijana pieczątka za każdym razem gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie – na dobry start. Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Po uzbieraniu kolejnych 10 pieczątek Mały Czytelnik otrzyma kolejne dedykowane dyplomy. 

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów do wszystkich naszych placówek. Wakacje to dobry czas, aby rozpocząć przygodę z książką.

Serdecznie również zapraszamy do współpracy wydawnictwa oraz inne firmy i instytucje, które chcą wesprzeć projekt „Z książką na start” promujący praktykę czytelniczą wśród najmłodszych, stwarzający okazję dzieciom i ich rodzicom (opiekunom) do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu,  nawiązania bliskich relacji, rozmów o książkach i ich bohaterach, jak również  rozwijający kreatywność u dzieci dzięki obcowaniu z książką, światem fantazji, bohaterów realnych i  wykreowanych, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na rozwój dziecka, jego wiedzę i umiejętności społeczne.