Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie z Andersenem

 

 

02.04.2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Filia nr 1 gościła w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Pruszkowie. W grupie 5 i 6-latków odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Spotkanie z Andersenem”.


Nadrzędnym celem spotkania było jak zawsze, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, tym razem poprzez zapoznanie przedszkolaków ze Świętem Książki dla Dzieci oraz osobą i twórczością jego patrona, H. Ch. Andersena.

Dyskutowaliśmy na temat tegorocznego przesłania: „Książki pomagają nam zwolnić” oraz ogólnej roli, jaką książki spełniają w naszym życiu. Nie obyło się bez zagadek o tematyce związanej z książkami, a także utworami autorstwa H. Ch. Andersena – na podstawie przedstawionych obrazków dzieci bezbłędnie odgadywały tytuły poszczególnych baśni oraz ich treść. Przedszkolaki w swoich wypowiedziach wykazały się naprawdę dużą wiedzą i kreatywnością.


Następnie wysłuchały baśni pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, którą po zakończeniu zajęć miały zilustrować. Odbyła się pełna zaangażowania pogadanka na temat ulubionych dziecięcych pozycji książkowych, które jak się okazuje, bez wyjątku można wypożyczyć w naszej bibliotece.

W podsumowaniu zajęć, wspólnie utrwaliliśmy zasady postępowania z książką, sposoby jej poszanowania, a także możliwości naprawy książki zniszczonej. Wspomnieliśmy także o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przypominając jej główne przesłanie.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki i broszurę informacyjną „Cała Polska czyta dzieciom” oraz zrobiliśmy wspólną fotografię pamiątkową.

 

Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas i do zobaczenia w bibliotece!